Rama takohet me Macron. Ja lajmi që jep!

 

Gjatë qëndrimit në Armeni, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Macron

Rama ka bërë me dije se presidenti Francës, pritet të vizitojë Shqipërinë. Gjatë takimit u diskutua për bashkëpunimin në fusha të ndryshme me qëllim përafrimin e qytetarëve të të dyja shteteve përmes veprimtarive të ndryshme.

LEXO DHE :  Sulmet në KZAZ-të në Shkodër e Tropojë, Artan Hoxha: Ja kush do të sulmohet nesër

“Me Presidentin Macron për bashkëpunimin dypalësh dhe vizitën e tij të pritshme në Tiranë🇦🇱😊🇫🇷”, shkruan Rama në “Instagram”. V.D/Dritare.net.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.