Rama poston foton e biznesit të bllokuar: Zero tolerancë ndaj informalitetit!

Kryeministri i vendit Edi Rama, përmes një postimi në Faceboook, ka nxjerrë një biznes të bllokuar nga Tatimet për shkak të informailtetit.

Ashtu siç kishte paralajmëruar, bizneset që nuk lëshojnë kuponat tatimor rregullisht, po u bllokohet aktiviteti. Rama shkruan se toleranca është zero, në luftën kundër informalitetit. Në rastin në fjalë, aktiviteti është bllokuar për një muaj.

LEXO DHE :  Fitoi Këngën Magjike/ Flori Mumajesi-Eneda Tarifës: Ma zgjate dorën kur askush nuk më konsideronte

#STOPINFORMALITETIT
Moslëshimi i kuponit klientit, sjell pasojën ligjore të mbylljes së aktivitetit për një muaj! 
#ZeroTolerancë në luftën me informalitetin, që cenon konkurrencën, konsumatorin dhe shtetin”, shkruan Rama./E.B-dritare.net

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 18. Juli 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.