Rama pas arrestimeve: Atyre që bëjnë politikë me krimin, kjo luftë u rrit dëshpërimin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për të dytën herë pas arrestimeve  të ish-deputetëve të Partisë Socialiste.

Rama në postimin e tij në Twitter ka thënë se ky vend është i pashpresë për ata që bëjnë politikë me krimin, duke ju referuar opozitës.

 

“Atyre që bëjnë politikë me krimin, lufta kundër krimit u rrit dëshpërimin. Sa më fort do ta godasim krimin, aq më e dëshpëruar do të bëhet kundërvënia e tyre! Ne do ta bëjmë këtë vend të pajetueshëm për kriminelët dhe të pashpresë për ata që me krimin bëjnë politikë,” shkruan Rama. V.D/dritare.net/

LEXO DHE :  Në Ditën e Baballarëve, princi Harry publikon foton e ëmbël me Archie

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.