Rama: Parlamenti ka të drejtë të reagojë, nëse presidenti çmendet

Nga Divjaka, kryeministri i vendit, Edi Rama ka komentuar vendimin e presidentit, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Rama tha se, Parlamenti ka të drejtë të veprojë në emër të sovranit, nëse presidenti çmendet.

 Një vepër që nuk mund as të pranohet dhe as të tolerohet. Ilir Meta e ka humbur të drejtën të qëndrojë në zyrën e Presidentit të Republikës, për sa kohë fuqia e popullit sovran është tek Parlamenti dhe Parlamenti ka vetëm jo të drejtën por ka detyrën të reagojë në emër të sovranit nëse Presidenti çmendet.“,- tha Rama./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Balliu: Me letra apo pa letra, PD në qeveri garanton dëmshpërblim të banorëve!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.