Rama nxjerr fotot e bizneseve të bllokuara nga Tatimet: Stop informalitetit!

Kryeministri i vendit Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, ku ka nxjerrë foto të bizneseve të bllokuara nga Hetimi Tatimor, shkruan se ka ardhur koha t’i themi stop informalitetit dhe konkurrencës së paligjshme.

“STOP INFORMALITETIT✋

Prej thuajse një viti jemi përpjekur me qasjen sensibilizuese, informuese, këshilluese të biznesit në raport me detyrimet tatimore, duke minimizuar qasjen ndëshkimore. Tani boll me konkurencën e paligjshme dhe me hilerat në kurriz të konsumatorit!

KOHA QE KUSH NUK JEP KUPON, NUK REGJISTRON DHE NUK FATURON TE BLLOKOHET LIGJERISHT🖐”, shkruan Rama./E.B-dritare.net

Gepostet von Edi Rama am Montag, 15. Juli 2019

LEXO DHE :  Minishengeni Ballkanik/ Kurti: Rama duhej të priste formimin e qeverisë së re

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.