Rama nxjerr bllof Blushin. Ja e vërteta mbi postin e kryetarit të kuvendit

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi ka deklaruar se kryeministri Edi Rama dhe disa ministra të tij i kanë ofruar postin e kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë nëse votonte qeverinë Rama me arsyen se Ilir Meta pritej të largohej.
Rama tha sonte në studion e emisionit “Opinion” se kjo është një gënjeshtër e trilluar nga kreu i LIBRA-s, Ben Blushi. Ai theksoi se të gënjesh në kohën kur shkruan romane, kjo nuk është asgjë tjetër veçse një gënjeshtër artistike, por kur gënjen në politikë, ajo nuk është asgjë tjetër veçse gënjeshtër.

LEXO DHE :  Gjykata Kushtetuese përfundimisht nuk njeh Arta Vorpsin, publikon emrat e anëtarëve!

“Të gënjesh kur shkruan romane quhet gënjeshtër në krijimtari, të gënjesh në politikë quhet thjesht gënjeshtër”, tha Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.