Rama nuk ndikohet nga vendimi i Metës, ja qytetet ku do të jetë sot për fushatë!

Ditën e djeshme, Presidenti Ilir Meta, njoftoi se ka shfuqizuar dekretin e datës së zgjedhjeve të 30 qershorit. Ky vendim, mesa duket nuk e ka ndikuar aspak kryeministrin Edi Rama që të vijojë fushatën elektorale.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se sot Rama do të zhvillojë takime elektorale në Burrel dhe më vonë në Dibër.

LEXO DHE :  Raporti i Venecias, Meta: Konfirmoi se nuk kam shkelur kushtetutën!

Kujtojmë që ditën e djeshme Rama është shprehur i bindur, disa herë, që zgjedhjet do të zhvillohen me 30 qershor./E.B-dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.