Rama-Metës: Ti e more certifikatën e sigurisë për disa orë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, në lidhje me certifikatën e sigurisë së Genti Cakës, që sipas institucionit të Presidentit është marrë brenda 24 orëve, dhe përbën shkak që ai të mos krijojë besueshmëri për postin e Ministrit të Brendshëm.

Rama është shprehur se kur Meta ishte kryetar Kuvendi, e mori për më pak se 24 orë.

“Meta si kryetar kuvendi e ka marrë më pas se disa orësh për një aktivitet ku duhej të shkonte, se certifikata e sigurisë është një dokument që i jepet një individi që duhet të vihen në posedim të një dokumentacioni të klasifikuar.

Meta është në shkelje të plotë të etikës, ligjit, që e ndalon presidentin të ketë opinione të cilat përcaktojnë nëse dekreton ose jo një ministër.-tha Rama”-tha Rama./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Zonjat mbretërore bëhen bashkë dhe shkëlqejnë me veshjet e tyre!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.