Rama: Majko nuk më donte në PS, më tha të hiqja çorapet e kuqe

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar me shpërndarjen e kartave të anëtarësimeve të reja në PS, në njësinë nr.5 në Tiranë.

Rama është shoqëruar sot edhe nga Ministri i Diasporës Pandeli Majko dhe kryetarja e PS Tiranë, Blerina Gjylameti.

Rama nuk ka kursyer as batutat me Majkon,teksa ka thënë se ky i fundit nuk e donte në parti.

Batutat

Rama: Kartën e parë me këmbë të mbare e jep Pandi, se Pandi gjithmonë ka pasur këmbë të mbarë. Ndonjëri dhe i ka humbur rrugës, por disa…

Majko: Unë dua të bëj një ndryshim nga herët e tjera, dua që kartën ta jap një nga protagonistet e partisë…

Rama: Kur u bëra kryetari i partisë me Pandin ishim kështu, jo në luftë, por në distancë luftarake. Se Pandi nuk donte që të bëhesha unë kryetar partie që të jemi të qartë, se ju nuk e dini historinë, dhe unë u bëra. Mirë po Pandi u zgjodh sekretar i përgjithshëm, mirë po Pandi nuk e kishte gëlltitur dot këtë punë. Unë  shkova tek zyra e Pandit dhe i thash “vajti si vajti kjo u bënë, ti nuk më deshe, por ja  ku me kë unë këtu jam”. Më pa dhe në tha “ti hiqi çorapet e kuqe, martohu dhe me mua je në rregull”. E donte kryetarin e partisë të martuar./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Fordi aksidenton për vdekje 36-vjeçarin në Durrës

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.