Rama lë pas fitoren, ja mesazhi që jep ditën e sotme!

Kryeministri Edi Rama tashmë e ka lënë pas fitoren dhe u është rikthyer punëve të bëra nga Rilindja Urbane. Kryeministri e ka nisur ditën me pamjet e rikonstruktuara të teatrit “Andon Zakon Çajupi”, në Korçë.

“Mirëmëngjes dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të rilindjes fantastike të teatrit ‘Andon Zako Çajupi’ në Korçë”, shkruan ai në Facebook.

LEXO DHE :  Emrat/ Përjashtohet Hajdarmataj dhe Prela, ja kush janë 15 kandidatët për SPAK!

Ndërhyrjet në këtë teatër janë në pjesën e brendshme, duke rritur kapacitetin e sallës dhe duke ndërtuar shkallë të reja, ndërsa në aspektin jashtëm, për krijimin e fasadë,s janë vendosur edhe 170 maska qeramike./dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.