Rama: Ja çfarë më pyeten në Gjermani për Tahirin!

Kryeministri i vendit Edi Rama, i ftuar në emisionin “Tonigh  Ilva Tare”, ka pranuar se në Gjermani e kanë pyetur në lidhje me çështjen Tahiri. Rama i është përgjigjur gazetares duke thënë: “Më pyetën atë që dihet, që lidhet me interpretimin e bërë nga komisioni i mandateve sepse ata kanë një sistem tjetër. E dyta janë disa njerëz në atë grup parlamentar që janë fatkeqësisht nën presionin e dezinformimit të vazhdueshëm që bëhet nga Tirana, edhe kohë për t’u marrë me detaje me Shqipërinë nuk kanë, por mbase ndonjërit i mungon dhe dëshira që të hyjë më në detaje dhe unë kam shpjeguar atë që është dhe publikisht e shpjeguar, nuk ka patur ndonjë gjë për tu mbajtur shënim, po themi të veçantë”. Edi Rama zhvilloi një takim ne gjermani pak ditë më parë ku dikutoi me kancelarin Angela Merkel çështjen e hapjes së negociatave.  V.D/dritare.net/

LEXO DHE :  Basha: Shqipëria dhe Koreja e Veriut, të vetmet vende në planet që nuk kanë investime

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.