Rama/ Ja afati deri kur mund të regjistroni tokat bujqësore, falas!

Në një postim në Facebook, kryeministri Rama ka ftuar të gjithë njerëzit që janë përfitues të tokave bujqësore sipas ligjit nr.7501, dhe që nuk janë të pajisur me  Aktin e Marrjes së Tokës në Pronësi, të drejtohen në Bashkinë e qytetit të tyre, sepse Bashkia do t’i plotësojë falas.

Afati deri kur fermerët mund të plotësojnë dosjen e pronësisë falas është deri  në datën  31 dhjetor 2018./E.B-dritare.net

MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë ftesë për të gjithë fermerët pa pronësi mbi tokën e tyre bujqësore, që të drejtohen pranë bashkisë apo njësisë së tyre administrative për të perfituar plotësimin falas të dosjes deri më 31 dhjetor, ju uroj një të dielë të bukur 😊#eGjithëVëmendjapërJu

Gepostet von Edi Rama am Samstag, 22. September 2018

LEXO DHE :  Skënder Gjinushi zgjidhet kryetar i Akademisë së Shkencave

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.