Rama: Dy janë luftëtarët më  të fuqishëm, koha dhe durimi

Pas letrës së katërt publike që i ka dërguar kryetarit të PD-së Lulzim Bashës, ku i kërkon dialog pa kushte, ka reaguar sërish kryeministri Edi Rama.

Këtë herë Rama ka postuar një shprehje të shkrimtarit të njohur Leon Tolstoi,

LEXO DHE :  Dafina Zeqiri në zi, humb njeriun e zemrës!

Në postimin e tij shkruhet:

“Durimi nuk është pritje.

S’është të presësh duarkryq.

Kjo është përtaci.

Durimi është të vazhdosh kur vazhdimi është i vështirë dhe i ngadaltë.

Dy luftëtarët më të fuqishëm janë koha dhe durimi”, Leon Tolstoi”./E.B-dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.