Rama: Do të jem de jure, ministër i Jashtëm

Pas lajmit se do ta marrë vetë postin e ministrit të Jashtëm, ka reaguar edhe vetë kryeministri, Edi Rama. Përmes një postimi në Twitter, kryeministri shkruan se, do ta marrë vetë këtë rol sepse sipas tij nuk ka kohë për të humbur në kërkim të presidentit.

“Presidenti s’e ka çdekretuar Ministrin e Jashtëm në afatin kushtetues.Shkelje e radhës që do ta ballafaqojmë bashkë me të tjerat në Gjykatën e re Kushtetuese.Deri atë ditë që vjen shumë shpejt,do të jem de jure në këtë rol sepse s’kemi kohë për të humbur në kërkim të Presidentit.”,- shkruan Rama./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  5 gabimet ushtarake që kanë vendosur fatin e Luftës së Dytë Botërore

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.