Rama: Debat me Lulin? Ja ç’do të bëj

Kryeministri i vendit Edi Rama i ka kthyer përgjigje kreyedemokratit Lulzim Basha, për ftesën që ky i fundit i ka bërë disa herë kryeministrit për një debat televiziv.

Duke i kthyer përgjigje Bashës, Rama tha që, bota rrotullohet, kur PD ishte në çádër unë e lutja Lulzim Bashën të takoheshim, ndërsa sot Basha më lutet mua për debat.

LEXO DHE :  Rama-gazetares: Nëse mjekra ime do të dëshmonte rrugën për në BE, do bëhej më e madhe se flokët tua

“Nuk ka nevojë për një shfaqje që nuk i shërben askujt. Unë jam në takim me njerëzit çdo ditë. Një shfaqje ku njerëzit të bëjnë batuta nuk e bëj. Nuk jam në këtë fushatë të ndihmoj Lulin. Ai kapet pas debatit se mos fiton ndonjë gjë” – tha Rama.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.