Rama- biznesmenëve: Mos fshihni të ardhurat vjetore

Gjatë inspektimeve në ndërmarrjet të cilat kanë përfituar ulje trefish të taksës, kryeministri Edi Rama u ka thënë biznesmenëve që të mos paguajnë njerëz, për të të ardhurat vjetore.

Rama gjithashtu tha se shumë biznese kanë pasur xhiro mbi 80-110 milionë lekë të vjetra, dhe i kanë fshehur të ardhurat duke bërë deklarime të rreme.

“80 milionë lekë të vjetra dhe me ato që bëhen sikur të numërohen, sepse po të numëroheshin dilnit sipër. Në fakt e gjithë kjo fashë nga 80-110, është një fashë ku të gjithë i keni fsheh. Nuk keni pse të paguani njerëz se si të fshehin numrat. Atyre çunave do ua rrisësh rrogën? Ka potencial të madh punësimi me zanate të mirëfillta. Ne e presim me shumë interes këtë vit”, tha Rama./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  E rëndë në Kukës/ Aksidenti i merr jetën një personi, dy të tjerë rëndë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.