Qëndroni më të rinj duke pirë çdo mëngjes një gotë qumësht!

Shumica e njerëzve çdo ditë dalin me nxitim nga shtëpia për në punë pa ngrënë më mëngjes. Nuk duhet të hani ashtu siç shtroheni për drekë, por diçka e shpejtë dhe e shëndetshme duhet patjetër të konsumohet në mëngjes, në mënyrë që të keni energji dhe dita t’iu shkojë sa më mirë.

Jetoni apo jo në një shtëpi, të gjitha nënat na këshillojnë që në mëngjes të pimë një gotë qumësht. Por nëse juve nuk ju bën mirë qumështi dhe ju shkakton efekte anësore, kujdesuni ta zëvendësoni me diçka tjetër.

LEXO DHE :  Operacioni me FRONTEX për kufijtë/ Voda: Thellim i besimit që BE ka në angazhimin tonë

Qumështi është një ndër produktet që ka përbërës natyralë dhe ka shumë benefite për shëndetin tuaj. Nëse e konsumoni çdo mëngjes do dukeni më të rinj informon dritare.net.

Ku mund ta shoqëroni atë me diçka që ju pëlqen më së shumti por që është dhe e shëndetshme. Me bajame, biskota apo drithëra zgjidhni një nga këto që nuk ndikon negativisht tek trupi juaj.

Qëndroni më të rinj duke pirë çdo mëngjes një gotë qumësht./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.