Lihet në burg babai i dy autorëve që vranë teknikun e kondicionerit

 

Gjykata e Tiranës ka caktuar sot  masën e sigurisë “Arrest me burg” për 3 të arrestuarit për vrasjen e teknikut të kondicionerit, Indrit Çelaj, shtetasit Bujar Kusi, 54 vjeç, babai i dy vëllezërve që janë autorët e krimit, Ferdinand Bakalli 41 vjeç dhe Ali Sulën.

Ngjarja

Si rezultat i veprimeve hetimore të kryera, rezultoi se ne ambientet e katit të parë të godinës trekatëshe, shtetasi G.K, 31 vjeç, në bashkëpunim me vëllain e tij, shtetasin A. K, 28 vjeç, pas një konflikti të çastit me shtetasin I.Ç, teknik kondicionerësh, i cili po kryente kondicionimin e vilës, ka plagosur rëndë me armë zjarrin shtetasin I.Ç, i cili mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spital.

TË ARRESTUARIT

LEXO DHE :  Tërmeti/ 50 artistë të njohur mbrëmje bamirësie ditën e diele

1. Bujar Kusi, 54 vjeç, për “Moskallëzim krimi” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”

2. Edmond Sula, 43 vjeç, për “Vrasje me dashje” në bashkëpunim, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve” dhe “Përkrahja e autorit të krimit”.

3. Ferdinand Bakalli, 41 vjeç, për “Moskallëzimi i krimit” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”

4. Luan Çaka, 36 vjeç, për “Moskallëzimi i krimit” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”

NË KËRKIM AUTORET

1. Alban Kusi, 28 vjeç, për “Vrasje me dashje” në bashkëpunim, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve”

2. Griseldo Kusi, 31 vjeç, për “Vrasje me dashje” në bashkëpunim, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve”./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.