Publikohet Pakti për Universitetin, ja çfarë parashikon për kërkesat e studentëve!

Ministria e Arsimit, Sporteve dhe Rinisë, Besa Shahini prezantoi sot “Paktin për Universitetin”, në një takim me studentë e pedadogë.

Në nisje të prezantimit, Ministria Shahini theksoi se Pakti është një draft fillestar që është i hapur për çdo mendim e koment të studentëve, por ai shërben si pikënisje për një dialog gjithëpërfshirës me studentët.

LEXO DHE :  Tha se truproja e Ramës ka vdekur, Veliaj-Berishës: Pis burrë, përdorje gardën për të vrarë njerëz

Bashkë me ministren Shahini në dialogun me studentët i pranishëm ishte dhe Kryeministri, Edi Rama si dhe anëtarë të tjerë të qeverisë.

Për të parë të plotë Paktin për Universitetin klikoni këtu./A.C.dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.