Pse Kate dhe Meghan nuk janë princesha dhe faji i kujt është!

Camilla është arsyeja pse Kate Middleton dhe Meghan Markle nuk e kanë titullin ‘Princeshë’.

Meghan dhe Kate mund të jenë të martuara me princat, por nuk janë princesha dhe thuhet se të gjitha për shkak të njerkës së tyre. Dukeshat mbretërore pritej të ndiqnin gjurmët e vjehrrës së tyre të ndjerë, princeshës Diana, por historianët kanë thënë se, gruaja e princit Charles, Camilla Parker-Bowles mund të jetë një arsye dhe shkaku pse ato nuk e kanë këtë titull.

E ftuar në “The Royal Box” të Yahoo-së, komentatorja mbretërore, Victoria Arbiter shpjegoi se pavarësisht se e kishte të drejtën e ligjshme për titullin ‘Princesha e Uellsit’, pasi u martua me Charles-in në 2005-ën, Camilla zgjodhi që të quhej Dukesha e Cornwal, informon dritare.net

LEXO DHE :  Mario Vargas Llosa: Bota i ka punët keq, por nuk kemi qenë kurre më mire së sot!

Ndërsa titulli ishte i lidhur me princeshën Diana, vendimi u tha të bëhej si një shenjë respekti për nënën e ndjerë të princit Uilliam dhe Harry. Në vend të kësaj, Camilla ka zgjedhur të jetë Dukesha e Cornwall-it.

Lady Diana ishte më shumë e njohur si “Princesha Diana” dhe titulli i saj zyrtar pas martesës me Charles ishte “Diana, Princesha e Uellsit”, ashtu si Meghani dhe Kate duhet të quheshin sot./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.