Pse duhet të vendosni një patate, në këpucë!

Vendosni një patate në këpucët tuaja dhe do të jeni më të rehatshëm. Është i mërzitshëm fakti kur blemë këpucë dhe ato na rrinë pak të vogla. Kur ishit në dyqan menduat se do t’ju rrinë mirë, por kur i provuat sërish në shtëpi, gishtat dhe këmbët filluan të dhëmbin. Ohhh jo! Po tani? Për t’i hedhur nuk bëhet llaf, sepse harxhuat gjithë ato para. Ndërsa për t’i kthyer mbrapsht, as nuk e mendoni.  Ju doni t’i vishni, po kur këmbët dhëmbin? Fatmirësisht dritare.net ka një zgjidhje për ju.

Për të hapur këpucët, shumë persona vendosin gazeta të lagura, të tjerë i çojnë te këpucari. Po ju çfarë do të bëni?  Merrni më mirë një patate të fortë. Natyrisht, nuk do t’jua dëmtojë as këmbët dhe as këpucët. Si mund ta bëni këtë? Merrni dy patate që përshtaten me këpucët tuaja. Patatja  do ta zgjerojë pjesën e përparme të këpucës, për t’i dhënë gishtave më shumë hapësirë. Qërojini patatet, mblidhini me një pecetë dhe i vendosni te këpucët për gjithë natën.

LEXO DHE :  Florian Binaj: Bota ka më keq se Kokëdhima, pronari i huaj ndjek klientët në mes të detit

Gjatë natës, patatet do të thahen dhe këpucët do të hapen, informon dritare.net. Ahh, nëse nuk e dinit, ka edhe një avantazh tjetër nga patatja në këpucë, ajo largon edhe erën e keqe./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.