Pse duhet të hani gjeldeti, për Vit të Ri!

Ndërsa të gjithë po përgatitemi për darkën e Vitit të Ri, me familjen dhe miqtë, nuk ka si të mungojë në tryezë edhe përsheshi me gjeldeti. Ju mund ta pyesni veten në një moment: A është gjeli i detit i mirë për mua? Shumë e bëjnë këtë pyetje, sepse shqetësohen, por dritare.net ka sjellë për ju disa nga përfitimet që merrni nëse hani gjeldeti.

  • Me të mund të bëni receta nga më të ndryshmet. Gjoksi i gjelit të detit, përfshihet lehtësisht në sallatë, në gjellë dhe patate furre, ose supë.
LEXO DHE :  Basha: S'ka marrëveshje pa u ndëshkuar vjedhësit e votave!

Kanë shumë lëndë ushqyese,  pasi ushqehen të lirë dhe jo të mbyllur në kotec.

Për më shumë shihni në fotogalerinë më poshtë!/Përshtati: Kadrije Çako/dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.