PS mbledh 55 firma, nesër depoziton kërkesën për shkarkimin e Metës

Grupi Parlamentar i Partisë Socialite ka mbledhur 55 firma për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës, shkruan Top Chanel, ndërkohë pritet që kërkesa të depozitohet nesër paradite në parlament.

Ndërkohë ligji ka përcaktuar se për shkarkimin e presidentit duhen 94 vota nga deputetët, por PS duket se i ka këto numrat pasi rezoluta që dënonte dekretin e Metës për anulimin e zgjedhjeve u votua nga 100 deputetë.

LEXO DHE :  Arrestimi i protestuesve në Astir/ Basha: Ngjarje si kjo na mbajnë larg Evropës

Gjithashtu në 55 firmat për shkarkimin për shkarkimin e presidentit bëjnë pjesë edhe eputetë të rinj të opozitës të cilët pranuan mandatet pas djegies nga PD dhe LSI./e.k-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.