PS kërkesë Gjykatës së Tiranës për njohjen e kryebashkiakut të Vorës

Partia Socialiste i ka bërë një kërkesë Gjykatës së Tiranës, që të njohë mandatin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Ditën e djeshme kjo gjykatë shpalli moskompetencë për t’i dhënë mandatin kryebashkiakut socialist dhe ia kaloi këtë detyrë Gjykatës Administrative.

LEXO DHE :  Gjoni: Nga Rama mbaj mend fjalën Allah 7 herë në Stamboll si lutje ndaj Erdoganit

Kujtojmë që pak orë më parë, Gjykata e Durrësit e aprovoi kërkesën e PS për të njohur mandatin e  kryebashkiakes Valbona Sako./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.