Protestë e dhunshme në Francë, Macron kritikon qytetarët

Kanë hyrë  në javë ne 9 protestat e jelekverdhëve në Francë, ndërsa ditën e sotme ka pasur një përleshje të dhunshme mes protestuesve dhe forcave të rendit pranë Harkut të Triumfit.

Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën nëpër rrugë kundër Presidentit Macron.

Nga ana tjetër Emmanuel Macron kritikoi qytetarët e Francës për mospërpjekje të mjaftueshme, pasi protestat.

LEXO DHE :  Ja disa mënyra si të mbroni lëkurën nga i ftohti!

“Shumë nga qytetarët tanë mendojnë se është e mundur të fitojmë diçka pa përpjekje të duhur”,-tha ai të premten.

“Nganjëherë njerëzit harrojnë se përveç të drejtave ekzistojnë edhe detyra,”-deklaroi Macron.

Kjo deklaratë e Macron ka shkaktuar reagime të shumta tek qytetarët të cilët nuk e kanë pritur aspak mirë./  I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.