Protesta/ Rektorati i UT kërkesë zyrtare: Studentët të kthehen në mësim

Në një kohë që studentët po vazhdojnë me protestën duke bojkotuar mësimin, Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete.

Përmes një njoftimi të nxjerrë ditën e sotme, Rektorati i UT kërkon nga studentët të ulen në auditore, ndërsa njofton shtyrjen e afatit për shlyerjen e tarifës së studimeve. Gjithashtu, Rektorati njofton edhe zëvendësimin e orëve mësimore të humbura për shkak të protestës./A.C/dritare.net

LEXO DHE :  Djegia e KZAZ-së në Shkodër, Lleshaj: Asnjë drejtues bashkie nuk e mban dot me dhunë mandatin

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.