Protesta e opozitës/ Policia arreston 14 protestues

14 protestues janë arrestuar, pas përfundimit të protestës së opozitës, të mbajtur ditën e djeshme.

Ata akuzohen se kanë goditur efektivët e policisë me sende të forta.

Sipas burimeve nga policia, protestuesit e akuzuar janë kapur nga kamerat e sigurisë duke kryer veprën penale për të cilën akuzohen. Dje policia shoqëroi 20 protestues, por pas marrjes në pyetje dhe verifikimeve 14 prej tyre u është komunikuar arresti, ndërsa pritet të dalin para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë.

LEXO DHE :  Këtë vit 200 mijë nxënës më pak në banka, në krahasim me vitet '90

Grupi hetimor po vijon të analizojë pamjet filmime të siguruar nga kamerat e vendosura para Kuvendit.

Mësohet gjithashtu se ish-deputetit i PD-së, Luan Baçi dhe djeli i tij, po hetohen në gjenje të lirë./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.