Prokuroria ankimon lirimin e Lulzim Berishës

Prokuroria e Apelit të Durrësit do të ankimojë vendimin e Gjykatës së Apelit të Durrësit për lirimin me kusht të Lulzim Berishës. Rekursi do të bëhet në Gjykatën e Lartë, shkruan Ora News.

Me një vendim të pak ditëve më parë Gjykata e Apelit vendosi që 5 vitet e burgut të mbetura pa kryer t’i kryente në liri me kusht, duke u shprehur se vuan nga një sëmundje e rëndë.

LEXO DHE :  Buka që ushqen të vdekurit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës reagoi ashpër sot ndaj lirimit nga burgu të ish kreut të Bandë së Durrësit Lulzim Berisha. Ndërsa kreu i ministrisë së Brendshme Saimir Tahiri e konsideroi  këtë ngjarje si një këmbanë alarmi për domodoshmërinë e vettingut

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.