Prokurori Shkëlzen Cena heq dorë nga gara për SPAK

Prokurori Shkëlqen Cena tërhiqet nga gara për Strukturën e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK). Ai ka paraqitur pranë Këshillit të Lartë të Drejtësisë kërkesën e tij, të cilin këshilli e votoi me 10 vota pro.

LEXO DHE :  Macron: Do t’i përmbahemi deklaratave fillestare për negociatat

Ndërkohë, Komisioni i Karrierës në KLP paraqiti një relacion për mënyrën sesi do të veprohet  me caktimin e përkohshëm para krijimin të KLP-së./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.