Problemet më të mëdha të ditës, shprehur në foto

 

Me anë të këtyre fotove, me ironi dëshmojmë  “hitorinë e jetës”. Të paktën një situatë e tillë na ka ndodhur të gjithëve. Të ngatërrosh dorashkat, të harrosh fjalëkalimet dhe më e keqja nga të gjitha: të derdhësh pakon e sapo hapur  të makaronave. Problemet e përditshme, shkurt dhe qartë shprehur në këto foto.

Dorashkat e ndryshme

Ah, kufjet, ky hall është përfundimisht i pazgjidhshëm. 

Zini mend, kurrë shapka kur merrni ngjyrë në plazh. Sidomos të këtij lloji. 

Në këto raste, themi se kemi shumë fat. Të pakën dimë të ngushëllohemi.

LEXO DHE :  Nusja e braktisi të bijën te shinat e trenit, gjyshja nga Vlora e rrit mbesën si vajzën e vet

Sapo i hap makaronat dhe papritur ndodh kjo. Le t’i mbledhim, dyshemeja sapo ishte larë.

Ana e vajzave dhe ana e djemve. Ç’të themi më shumë se foto.

Jo, nuk do ta ha të gjithën. Si përfundim.. 

Mos më thoni se nuk ju ka ndodhur kjo situatë. 

Ajo karrigia që është në dhomën e gjumit shërben vetëm për një gjë: për të mbajtur rrobat e pa palosura.

Pa e provuar disa herë, vështirë se do ta gjej. 

Sa nga ju i vuajnë këto probleme çdo ditë?/L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.