Princi William përfundon trajnimin 3-javor, të spiunazhit

Ndërsa princ Harry dhe Meghan Markle janë zhvendosur në shtëpinë e tyre, ku po presin lindjen e foshnjës mbretërore, Princ William po jeton ditë shumë të mira dhe po mëson si të bëhet përgjues/spiun.

Ai ka marrë pjesë trajnim tri javor, për të mësuar të gjithë gjërat rreth  agjencive të sigurisë dhe agjencive të fshehta në Mbretërinë e Bashkuar.

Misioni i tij përfshiu një javë në M16, një javë M15 (agjencia e mbrojtjes së Anglisë nga terrorizmi, dhe një javë në Shtabin e Përgjithshëm të komunikimeve në Cheltenham (ku specialistët e inteligjencës shqyrtojnë kërcënimet e mundshme).

LEXO DHE :  Të refuzuarit e mëdhenj të Perëndimit, që bëjnë si të gëzuar

Deklarata për shtyp në lidhje me trajnimin e princit William, shpjegon se ai ka ndërmarrë këtë hap pasi nivelet e kërcënimit për terrorizëm ndërkombëtar në Mbretërinë e Bashkuar, është më e larta në 5 vjetët e fundit./E.B-dritare.net

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.