Policia refuzon kërkesën e opozitës, për protestë marshim deri në mesnatë

Sot, në orën 19:00, pritet që opozita e bashkuar të mblidhet te bulevardi “Dëshmorët e Kombit” në një tjetër protestë kombëtare, për rrëzimin e qeverisë Rama.

Opozita ka kërkuar leje nga policia për marshim protestë nga ora 19:00 deri në mesnatë, ndërsa mësohet se kjo kërkesë nuk është pranuar.

LEXO DHE :  Shefi FMN: Kriza politike në Shqipëri, ngadalëson rritjen ekonomike

Policia ka kthyer përgjigje me një shkresë ku bën me dije se lejon të protestohet vetëm para godinës së Kryeministrisë te bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, deri në orën 21:00./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.