Policia arrestoi Orest Sotën në Elbasan, iu gjetën 800 mijë euro dhe 2 patenta me emrin e Tahirit

Kreu i PD-së Lulzim Basha, përmes një reagim për mediat bën me dije se para tre ditësh është arrestuar Orest Sota në Elbasan. Sipas Bashës, personit në fjalë, i janë gjetur 800 mijë euro dhe dy dëshmi aftësie për drejtim automjeti ne emër te ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit.

Reagimi i Bashës:

Burime të sigurta informojnë se:

“Me date 01/11/2017 ehte arrestuar nga policia e Elbasanit shtetasi Orest Lefter Sota sepse nuk i ka ndaluar postbllokut te policise. Gjate kontrollit ne automjet i jane gjetur dhe sekuestruar 800 mije Euro dhe dy deshmi aftesie per drejtim automjeti ne emer te Saimir Tahirit. Ky rast nuk eshte bere publik ne njoftimet qe ben policia.”

LEXO DHE :  West Side Family rikthehet te Kënga Magjike, Landi Hysi: Na kishit munguar!

Duke denuar ashpersisht fshehjen e kesaj ngjarje kriminale nga Haki Cako dhe Fatmir Xhafa me urdher te Edi Rames, i kerkoj prokurorise te hetoje e te mos shmange nga pergjegjesia autoret dhe urdheruesit e ketij akti mafioz./D.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.