Plane për fundjavë? Si do të jetë moti të shtunën!

Keni bërë plane për këtë fundjavë? Epo bëni kujdes, pasi moti do të përkeqësohet.

Vranësira të dendura dhe alternime të herëpashershme kthjellimesh do të dominojnë paraditen e së shtunës. Mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në rajonin jugor-juglindor duke gjeneruar reshje  shiu dhe dëbore. Megjithëse nata do të sjellë reduktimin e reshjeve, moti sërish do të jetë i ftohtë. Nga meteoalb mësohet se, temperaturat do të ulen në mëngjes, por edhe në mesditë duke luhatur vlerat nga -8, deri në 14 gradë celsius./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Para dhe pas 20 vjetësh, ja si duken këta njerëz!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.