Pezulloi Mynyr Konin, Besa Shahini komandon rektorin e ri të UT

Pasi pezulloi nga posti rektorin e Universitetit të Tiranës, Mynyr Konin, mësohet se, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka komanduar për këtë post Bernard Dostin.

Bernard Dosti mban postin e zëvendësrektorit në Universitetin e Tiranës. Dy ditë më parë Besa Shahini i kërkoi presidentit, Ilir Meta që të shkarkonte nga posti Mynyr Konin./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  PS kërkoi shkarkimin e tij, Malaj: Padi individuale për çdo deputet

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.