Përplasjet në KZAZ Kavajë, arrestohet një nga të kërkuarit

Pas përplasjeve në KZAZ-në nr.42 të Kavajës, policia ka arrestuar një tjetër person të shpallur në kërkim.

Bëhet fjalë për shtetasin Enea Gjonaj, i cili ka marrë pjesë në sulmet ndaj KZAZ dhe prishjen e materialeve zgjedhore.

Kujtojmë se një ditë më parë, gjykata e Kavajës caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasit Arben Xhihani, Ervin Baklli dhe Elvis Duro. Ndërkohë, që shtetasi Daut Elmazi është në lënë “arrest shtëpie”, kurse Dermisha Bukova, Lirim Dedja dhe Fadil Rustemlliu në “detyrim paraqitje”./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Video/ Ndëshkimi 2. Kultivonin hashash, ndalohen 7 persona në Krujë

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.