Përplasi për vdekje nënën e dy fëmijve, autorit i ulet dënimi

Andrea Manellari, i arrestuar për aksidentimin e ish ­sportistet Dhurata Prifti do të përfitojë ulje të dënimit. Kjo për shkak se ai ka pranuar fajin dhe se ka pranuar gjykim të shkurtuar. Kështu, Manellarit do t’i ulet 1/3 e dënimit që do të marrë.

Aksidenti tragjik ka ndodhur më 17 korrik të këtij viti, ku Manellari, i dënuar më parë për drejtim mjeti në mënyrë të paligjshme aksidentoi për vdekje Dhurata Priftin teksa kalonte rrugën me dy fëmijët e saj. Ai madje u largua edhe nga vendngjarja duke nuk frenoi aspak gjatë përplasjes, por kaloi mbi trupin e të ndjerës.

LEXO DHE :  Linda Rama: Kujdes fëmijët, Zaho e përmend tërmetin disa herë në ditë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.