Përjashtimi i Ramës/ Byroja shtyn mbledhjen

Është shtyrë për të hënën mbledhja e Byrosë së Kuvendit, së cilës i është kërkuar të vendosë përjashtimin apo jo të kryeministrit Edi Rama me 10 ditë nga punimet parlamentare.

Kërkesa për përjashtim u depozitua nga Partia Demokratike, fill pas replikave që kryeministri pati me opozitën dje në seancën plenare.

LEXO DHE :  Mjekut i gjejnë në shtëpi mbetjet e mbi 2,000 fetuseve

Fillimisht u parashikua që mbledhja të mbahej sot (e premte) në orën 18:00. Opozita u indinjua teksa Rama i quajti ata ‘tufë’, ndërsa në shenjë kundërshtie iu afruan atij para foltores së Kuvendit, e për pasojë seanca u pezullua dy herë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.