Përgjimet/ Rama: Do e çoj në Gjykatë gazetarin e Bild

Kryeministri Edi Rama ka reaguar edhe një herë në lidhje me 16 përgjimet e publikuara nga tabloidi gjerman “Bild”.

Rama shkruan se ai ka vendosur që ta çojë në gjykatën gjermane gazetarin Peter Tiede.

“Kam vendosur ta çoj në gjykatat gjermane këtë gazetar dhe në atë vend të bekuar,ku drejtësia nuk bën lojra me sekretet hetimore e ku dinjiteti i njerëzve dhe i shteteve respektohet si vlerë e pacënueshme,le të shohim kush është me të drejtën në këtë histori drejtësie të munguar!”-shkruan Rama në “twitter”./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Kreshnik Spahiu nxjerr foton kur Borchard merrte pjesë në fushatë të PD

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.