Përgjimet e Bild/ Rama padit gazetarin Peter Tiede

 

Kryeministri i vendit Edi Rama ka nisur zyrtarisht procesin ligjor kundër gazetarit të “Bild” Peter Tiede.

“Sapo i kam dhënë prokurën avokatit gjerman Matthias Prinz, për nisjen e procesit gjyqësor mbi publikimet e BILD! Gjykatat gjermane le ta vendosin kush ka të drejtë e kush ka faj në këtë mes. E bëj sepse shqiptarët meritojnë ta dinë të vërtetën nga drejtësia e atij vendi pa hije.“ Shkruan Rama në tëitter.

LEXO DHE :  Fejohet shefi i famshëm i Veggies

Kjo padi vjen pasi gazetari ka publikuar 22 përgjime në median gjermane./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.