Përgjimet e Bild, Petrit Vasili: Ka vetëm një horr që vjedh vota me kriminelët

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me përgjimet e publikuara p[pasditen e sotme nga gazeta gjermane Bild, duke thënë se i vetmi që blen vota është kryehorri Rama.

Më tej Vasili ka reaguar për ndryshimin që do bëhet në kodin penal që nuk do lejohet të dalin jashtë shtetit ataqë cënojnë zgjedhjet.

“Ky i pacipë vëlla me kriminelët guxon e flet për izolimin e shqiptarëve që ky ju vjedh votën”, shkruan Vasili

Statusi i plotë i Petrit Vasilit

Ky horr do denoka shqiptaret te mos dalin jashte shtetit????

Edi Rama tha sot: “Nuk do lejohet të dalin nga vendi 5-10 vite kush kryen krim elektoral. Kjo masë do të kalojë nesër në Parlament.”

LEXO DHE :  Princi i Monakos dekoron Metën, me Medaljen e Urdhërit të Shën Karlit

Ka vetem nje kryehorr qe vjedh vota me kriminele qe eshte ky vete.

Dhe ka nje tufe horrash ministra e deputete te rilindjes,qe vjedhin manipulojne shantazhojne dhe kercenojne per vota popullin.

Tani jane lakuriq perpara gjithe popullit se cfare ordineresh jane sepse BILD jua çorti masken dhe jua nxori fytyren e zeze.

Dhe ka surrat ky kryehorr e flet qe do te denoje me izolim me vite shqiptaret.

Ky i paturp do denoje me izolim shqiptaret.

Ky i pacipe vella me kriminelet guxon e flet per izolimin e shqiptareve qe ky ju vjedh voten.

Jazek pjelle e keqe,e peshtire…./e.k-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.