Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS, ja porositë e Ramës për deputetët!

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste. Mësohet se, kryeministri i vendit, Edi Rama u ka dhënë porosi deputetëve, në lidhje me mbarëvajtjen e zgjedhjeve të 30 qershorit. Rama është shprehur në mbledhje se, duhet të dokumentohet çdo incident në zgjedhje. Mitingu për mbylljen e fushatës së PS është të premten, në Vlorë.

LEXO DHE :  Zaev nuk dorëhiqet. Partia e tij dhe aleatët e kundër propozimit për zgjedhje të parakohshme

“Të dokumentohet çdo incident i mundshëm gjatë ditës së zgjedhjeve. Të garantohet mbarëvajtja e procesit zgjedhor. Të jemi korrekt me procesin e administrimit zgjedhor. Të respektohet kodi zgjedhor. Kush prek votën dhe manipulon votën, do përgjigjet para ligjit. Më 30 qershor të kemi një proces me standarde.”,- shprehet Rama./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.