Për Muçin dhe Ilda Bejlerin!

Nga Rudina Xhunga

Në debatin mes Muçit që e bezdis gjoksi i Ildës dhe Ilda Bejlerit që kthen përgjigje, kam një fjalë për Ildën.
Nuk ke nevojë për ndihmë komentuesish anonimë.
Të mjafton vetja, qoftë duke treguar gjoksin, qoftë duke gjetur zërin tënd, veç pamjes tënde në këtë botë mashkullore, që femrat e zhveshura i sheh si mundësi klikimesh, audience dhe fyerjesh.
Ti nuk je fare vulgare, je një vajzë e bukur.
Unë zgjedh të bëhem me vajzat si ti që nuk kanë asgjë për të fshehur, sesa me ata si Muçi që paragjykojnë dhe japin mend çdo gruaje e burri.

Hiç mos u shqetëso , e dashur, se bota është e grave dhe burrave që guxojnë dhe nuk paragjykojnë, që duan dhe nuk lëndojnë, që bëjnë dhe jo vetëm flasin.

LEXO DHE :  Tërmete të forta tundin vendin gjatë natës

Bëje rrugën tënde në jetë me dekolte a minifund, me mikrofon a kamera, me zë e figurë, pa u shqetësuar për ata që shqetësohen prej teje.
Se nuk ke mundësi t’i bindësh të gjithë nëse kjo që bën ti është modeli, apo antimodeli.
Ji vetvetja e shijo veten, kontrolloji ti shikimet e klikimet e tua. Dhe pije një kafe me Muçin se do e shohësh që do të ndërrojë mendje.

Pastaj, do të bëjë një shkrim tjetër, si ai ku na bindi që gazetarët e anshëm janë seksi.

Nuk na duhet më shumë helm se kemi në media. Të paktën për të bukurën le të bëjmë një pakt./ dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

  1. Muc Nano, tund te jete trap per shume gjera qe thote, Por ne kete rast ai ka shume te drejte. Femrat nuk kane ose tregojne gjoksin kur jane ne rolin e spikeres ose moderatores. U mjafton zeri i bukur dhe jo gjoksi i bukur. Nje veprim i tille eshte privokim seksual kundrejt shikuesit. Jashte studios, te behe c’te doje. Te dale lakuriq fare po ta doje. Dhe Muc Nanodhe ne te tjerert, me siguri do ta pelqejle shume e do te lepihemi. Per kete aspekt e ka fjalen Muc Nano.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.