PD: Ja sa protestues janë nisur nga rrethet!

Partia Demokratike ka nxjerrë shifrat e qytetarëve që janë nisur nga rrethet për t’iu bashkuar protestës së opozitës, para Kryeministrisë.
Sipas PD-së, janë 62450 protestues nga rrethet janë nisur për në Tiranë për të marrë pjesë në protestën.

Qarku Shkodër – 9450 qytetarë
Qarku Lezhe – 7300 qytetarë
Qarku Kukës – 3800 qytetarë
Qarku Dibër – 3500 qytetarë
Qarku Durrës – 9800 qytetarë
Qarku Elbasan – 8100 qytetarë
Qarku Berat – 3000 qytetarë
Qarku Fier – 5600 qytetarë
Qarku Vlorë – 5000 qytetarë
Qarku Gjirokastër – 2200 qytetarë
Qarku Korçe – 4700 qytetarë./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Astrit Patozi: Nëse Rama nuk hap kutitë, pranon se ka vjedhur zgjedhjet

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.