PD i përgjigjet OSBE: Jeni shndërruar në zyrë propagande të Rilindjes

Partia Demokratike i është përgjigjur deklaratave të OSBE-së. E përfaqësuar nga deputeti Flamur Noka, PD-ja shprehet se, zyra e OSBE-së në Tiranë është shndërruar në një filian të propagandës së Rilidnjes.

“Askush nuk duhet te habitet pse zyra e OSBE Tirane eshte kthyer ne zyre shtypi dhe propogande  e Rames dhe” Rilindjes”.Ishte po ky Ambasador dhe zevendesi tij dhe po ajo zyre qe bekuan  hashashizimin e Shqiperise pasi as pane e as degjuan e as dinin gje…..Tentoi te belbezonte asokohe por i terhoqi  veshin Saje qorri  dhe pa turp fare si nje ushtar i bindur i Sajes gelltiti germe per germe belbezimin ..Ishte po ky ambasador dhe po kjo zyre qe bekoi kriminalizimin e parlamentit,,te Policise Shtetit dhe admininistrates ne pergjithesi pasi as  pane e as degjuan e as dinin gje..Ishte po ky ambasador e po kjo zyre qe kur dhunoheshin nga narkopolicia dhe perplaseshin birucave rreth 50 mije shqiptare se s’kishin 500 lek te paguanin dritat apo se kishin vene dy tulla a dy tjegulla ne çati , keta as shihnin e as dinin  e as degjonin gje..Ishin po ky ambasador e kjo zyre ketu kur Rama me banda e para droge e krimi bleu pushtetin ne 2017 por ata as pane e as degjuan e as dijne gje .Na tregojne qe aq vota sa paska  vjedhur  krimi e paskan blere parate e droges nuk ndikojne ne rezultat…Dosja 339 jua ka zene syte por edhe ste as e shohin e as kane degjuar gje per te as dijne gje ..edhe pse “Zeri Amerikes” foli per te gjithe.Ishin po ky ambasador dhe zyra e tij  kur Rama urdheroi te liroheshin kriminele me burgime te perjetshme por as pane e as degjuan e as dijne gje..Ishte po ky ambasador e kjo zyre ketu kur u perzune 500 mij shqiptare nga shtepijte e tyre  e i degdisen rrugeve te Europes e keta as pane e as degjuan e as dinin gje…Korrupsioni ulerites me PPP ju zuri syte por perseri as pane e as degjuan gje..

Tani mos u habisni pse shohin nje gome qe digjet nga protestuesit dhe disa fishekzjarre.Si Rama si shefi i paradhomes tij Boschard shohin njelloj, me te njejtat syze.Por Boschard te jete i qete se shefi i tij Rama nuk ka pare asgje akoma..”,– tha Noka/K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Jepuni burrelasve të hanë e të pinë, lërini stadiumet/Rama replikon me komentuesit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.