PD bojkoton zgjedhjet në Kavajë, reagon Rama

Kreu i grupit parlamentar, Edi Paloka deklaroi sot se PD nuk do të paraqesë asnjë kandidat për kryetar bashkie të Kavajës. Kryeministri Rama ka reaguar pas kësaj deklarate, ku tha se ndjen keqardhje për PD, por zgjedhjet dhe drejtësia do të bëhen.

LEXO DHE :  Kjo është arsyeja pse pijet e gazuara në shishe dhe ato kanaçe, kanë shije të ndryshme!

“PD nuk hyn në zgjedhje në Kavajë? Keqardhje për PD po kriza e saj s’është e s’do bëhet kriza e vendit! Zgjedhjet do bëhen Drejtësia do bëhet”, shkruan Rama në Facebook.

Presidenti Nishani dekretoi sot datën 7 maj për zhvillimin e zgjedhjeve për kryebashkiakun e ri të Kavajës./dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.