Paskal Milo: Fatkeqësi nëse do të ketë një pakt Rama-Basha

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo deklaroi në “Open” në Top Channel se vonesa e zgjidhjes së krizës po ushqen fatkeqësisht idenë e vjetër se ne nuk mundemi të qeverisemi.

I pyetur nëse duhet të ketë një takim Rama-Basha ai tha se nëse ndodh, kjo do të jetë fatkeqësia e radhës politike.

LEXO DHE :  Shkarkimi i Rudina Hadarit dhe përçarja e opozitës/ Korab Lita: Shpërdoroi besimin politik

“Nëse ndodh do jetë fatkeqësia politike e radhës. Vitet kanë treguar se kur ndodhin takime të tilla që vendosin dy njerëz për fatet e Shqipërisë dhe të shqiptarëve dhe kur nuk ka transparencë, atëherë dihet se do riciklohet një krizë në të ardhmen”, deklaroi Milo./ I.M-Tch

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.