Pasi të lexoni këtë, ju nuk do i hidhni më bananet me lëkurë kafe!

Bananet janë të shëndetshme dhe të shijshme, por kur ata bëhen ngjyrë kafe në lëkurë, ju nuk nguroni t’i hidhni poshtë. Kjo, sepse mendoni se janë të prishura.

Image result for brown bananas

I keni hedhur deri tani, por nuk do i hidhni më, sepse një studim i fundit ka treguar se ata janë më të shëndetshme se bananet normale.

LEXO DHE :  Bashkitë/ Rama; Ja kush do të largohet nga puna!

Përfitimet që mund të merrni nga bananet kafe, janë të mëdha. Për shembull, këto banane ulin shanset për t’u prekur nga kanceri, rregullojnë tensionin e gjakut, janë kurë për kapsllëkun, zbusin dhimbjet menstruale etj.

Related image

Ja pra disa arsye të vlefshme për të mos i hedhur më herë të tjera, bananet që duken si të prishura./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.