Pashkët e përgjakshme në Sri Lanka, 207 viktima e 450 të plagosur

Një masakër e vëertetë në ditë ne Pashkëve mund të konsiderohet ajo që ka ndodhur në Sri Lanka, pas disa shpërthimeve në seri në hotele dhe kisha atje.

207 viktima, dhe 450 të plagosur është bilanci i deritanishëm që pritet të rritet në orët në vijim.

LEXO DHE :  Këto janë modelet e atleteve, që do të shihni gjithë verës!

Gazetarët lokalë e kanë përshkruar ngjarjen si një horror, me kisha, e pishina hotelesh të gjakosura.

Shpërthimet kanë bërë që qeveria të bllokojë menjëherë aksesin në mediat sociale, dhe të kontrollohen imtësisht mesazhet vendase./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.