Pas zërave të arrestimit të Dakos, PS bën një kërkesë në KQZ

Pak ditë pasi kreu i opozitës tha se arrestimi i kryetarit të bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, është gati, mësohet se PS po i bën një kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Burime për gazetën Panorama bëjnë me dije se thelbi i kërkesës është moskandidimi në zgjedhjet lokale i të gjithë atyre kryebashkiakëve aktualë, të cilët kanë ezauruar tre mandate.

LEXO DHE :  Historia e trishtë e Artës: Donin të më prostituonin, mamaja më martoi me zor

Me këtë kërkesë PS-ja, nuk po lejon më që Vangjush Dako të rikandidojë për Durrësin.

Instituti i Studimeve Politike, ka nxjerrë emrat e kryetarëve të bashkive në vend, të cilët nuk mund të rikandidojnë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.